1.11.2024 - Tallinn, Euroopa hotelli konverentsikeskus


Elame ajastul, kus kiire elutempo ja üha suurenevad nõudmised toovad kaasa palju ebakõla, mõjutades meie kõigi igapäevast elukvaliteeti. Maailmas harmoonia leidmine on muutunud mitte ainult isiklikuks püüdluseks, vaid ka ühiskondlikuks vastutuseks. Selles kontekstis pakume võimalust uurida, kuidas Jacob Levi Moreno poolt 100 aastat tagasi välja arendatud ja tänapäeval palju kaasajastatud psühhodraama ja sotsiomeeetria meetodid võivad aidata leida harmooniat ja tasakaalu. See on nii üksikisikute heaolu kui ka kogukondade tervise jaoks hädavajalik.

Konverents on pühendatud tegevuslike meetodite rakendamisele ja võimalusele tuua need oma töö- ja igapäevaellu. Toome kokku nii vaimse tervise professionaalid kui ka enesearengust huvitatud inimesed ja tööandjad, et üheskoos avastada ja mõista psühhodraama rolli harmoonia loomisel ja oma potentsiaali suurendamisel.

Konverentsil saame kogeda praktilisi töövahendeid ja tehnikaid, mis aitavad osalejatel paremini mõista oma emotsioone ja suhteid, lahendada sisemisi konflikte ja  väliseid vastuolusid ning toetada isiklikku kasvu. Eksperdid jagavad oma teadmisi ja kogemusi läbi töötubade, ettekannete ja elavate näidete, mis illustreerivad psühhodraama tulemuslikkust erinevates kontekstides, alates teraapiaruumist kuni eraeluni. Konverentsil on oluline roll ka osalejate omavahelisel suhtlusel, pakkudes võimalust vahetada mõtteid ja kogemusi ning luua uusi professionaalseid sidemeid ja isiklikke sõprussuhteid.

Liitu meiega sellel põneval teekonnal, kus uurime psühhodraama võimalusi harmoonilisema ja tasakaalustatuma elu poole liikumisel. See on sobiv kogemus nii praktikutele kui ka kõigile, kes otsivad uusi viise enesearenguks ja tööalaseks rahuloluks.


ESIALGNE AJAKAVA

08.45-09.15 Kogunemine ja hommikukohv
09.15-09.30 Sissejuhatus ja soojendus

09.30-11.00 ETTEKANDED
Millest algab harmoonia? Jaan Tamsalu (Jaani koguduse õpetaja)
Harmoonia sügavam olemus (muusikalis-intellektuaalne etteaste tuntud muusikult)

11.00-11.20 ENERGIAPAUS

11.20-12.50 ETTEKANDED
Inimene otsib harmooniat teiste inimeste seas. Endel Hango (meeskonnatarkuse uurija)
Kuidas koos õppida? Grete Arro (õppimise uurija)

12.50-13.40 LÕUNA

13.40-15.40 PRAKTILISED TÖÖTOAD
TÖÖTUBA 1:
Psühhodraama rakendamisest laste ja noortega. Margit Talumaa ja Kadi Künnapuu
TÖÖTUBA 2: Psühhodraama rakendamisest hariduses. Tuuli Vellama ja Koidu Tani-Jürisoo
TÖÖTUBA 3: Psühhodraama rakendamisest psühhoteraapias ehk kadunud harmoonia taas leidmine. Liis Hango ja Pille Isat
TÖÖTUBA 4: Psühhodraama rakendamisest organisatsioonides. Madis Puhm ja Endel Hango
TÖÖTUBA 5: Surmale avatud elu (kuidas oma loo rääkimine toetab harmooniat). Laste ja Noorte Kriisiprogramm

15.40-16.00 ENERGIAPAUS

16.00-16.20 Grupipsühhoteraapiate ja pühhodraama seis Eestis. Maria Laanelepp
16.20-17.00 Paneeldiskussioon ja kokkuvõtted
17.00-18.00 Sumin ja sotsialiseerumine

Päevajuhid: Aivar Simmermann ja Karin PohlaSündmus Facebookis

Registreerimine SIIN
HIND 150 € kuni 15.09.2023

Lisainfo: konverents@psyhhodraama.ee
OSALEMISE TINGIMUSED

Registreerimisankeedi alusel väljastatakse osalejale arve, mille alusel laekunud tasu tagab osalemise.

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult hiljemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil:  konverents@psyhhodraama.ee. Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve. Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata ja tasumisele kuulub 100% arvest.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.

Konverentsi materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma MTÜ Tartu Psühhodraama Instituut kirjaliku nõusolekuta keelatud.

MTÜ Tartu Psühhodraama Instituut kohustub osalejate poolt edastatud isikuandmeid käsitlema vastavalt Isikuandmete kaitse üldmäärusele (GDPR).

Konverents 2023
Konverents 2022
Konverents 2021