TARTU PSÜHHODRAAMA INSTITUUDIPSÜHHODRAAMA KONVERENTS 2022
„Grupitarkus -ja lollus - kuidas teha koos õigeid valikuid?“
/14.10.2022/
/ Tartumaa, Jääaja Keskus

Tartu Psühhodraama Instituut korraldab 14.10.2022 Tartumaal Jääaja Keskuses tõelise kohtumise (encounter) ning töökeskkonna kokkupuutepunkte lahkava ning tööalase suhtlemise arendamiseks ideid andva "Psühhodraama Konverentsi 2022".


Konverents vaatab psühhodraama meetodi ja mõtteviisi alusepanija J.L. Moreno inimesekäsitluse 100 aasta vanuste ideede kasutamise võimalusi tänapäevaste tõenduspõhiste rakenduste valguses.

Grupitarkus (collective intelligence) on inimeste sünkroniseerumine koos tegutsemiseks sellisel viisil, et ühine tulemus esindab midagi enamat kui kohalolevate isikute summa. Kahjuks juhtub tihedamini seda, et koos tehakse hoopis rumalamaid otsuseid. Millest see aga sõltub? Mida on lisaks individuaalsele tarkusele grupitarkuse käivitamiseks vaja? Või ei saagi kõige suuremad spetsialistid alati koos hästi tegutsetud? Ja kuidas seda kõike juhtida ja teistele õpetada?
Konverents ühendab 100 aasta vanuse psühhodraama meetodi ja mõtteviisi tänapäevaste kogemuste ja tõenduspõhiste praktikatega.
Tööalaseks suhtlemiseks, juhtimiseks ning inimeste arendamiseks saavad ideid ja oskusi kõik inimestega töötajad, sh juhid, koolitajad, õpetajad, psühholoogid ja psühhoterapeudid.

________________________________________________________________________________________________________________________________________
/SIHTGRUPP

Konverentsilt saavad tööalaseks suhtlemiseks ja suhtlemise arendamiseks vajalikke ideid ja oskusi kõik inimestega töötajad, sh õpetajad, koolitajad, psühholoogid ja psühhoterapeudid, arstid ja juhid igal tasemel.
________________________________________________________________________________________________________________________________________

/ESINEJAD


___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Konverentsipäeva juhivad
Hiie Taniloo (CP) ja Mihkel Velström (CP).

________________________________________________________________________________________________________________________________________

/KONVERENTSI AJAKAVA

9.30 - 10.00    Kogunemine ja hommikukohv

10.00 -10.30  Soojendus

10.30 - 12.00 Ettekanded

PEAESINEJAD:

KUSTI SALM, Kaitseministeeriumi kantsler


Mida näitab Ukraina sõda meie ühise tarkuse (ja rumaluse) kohta? /

Mis viis ikkagi sõjani Ukrainas? Kui palju see oli ette teada? Millised on olulisemad järeldused? 

Riigikaitse küsimustega tegelev Kusti Salm võtab kokku sõja senised õppetunnid. Kus me olime veel õigel teel ning kus peame nii üksikisiku kui riigi tasemel veel pingutama?

Kas rumalus on üldse ennetatav ja välditav, kui liigume Euroopa ja maailma tasemele? Kellest meie saatus ikkagi sõltub ja mida me ise teha saame


TRIIN KASK, kogenud ettevõtja, alustavate ettevõtjate mentor


Kuidas grupi rumalus on aidanud grupil targaks saada? /

Kui grupp lubab endal teadlikult olla rumal ja teha vigu, siis sellest võib sündida väga palju tarkust. 

Aga kui grupirumalus on defineerimata, siis sellest head ei sünni. 

Oma ettekandes toon praktilisi näiteid, kuidas  oleme erinevaid olukordi lahendanud, et efektiivseks tagasi saada ja tõhusust hoida.


12.00-13.00  Lõuna

13.00-15.00  Töötoad

Praktilisi psühhodraama töötubasid toimub konverentsipäeva pealelõunal paralleelselt kokku viis. Iga osaleja saab valida kolm meeldivamat ning osa võtta neist ühest. Töötubadesse eelnevalt registreeruda ei ole vaja - jäta oma lemmikud meelde. Lõpliku valiku töötubadesse jaotamise osas teevad korraldajad.

TÖÖTUBA 1Teeme koos, aga oleme üksi... / LIIS AAVASTE-HANGO (TEP)

TÖÖTUBA 2: Grupirumaluse retsept/ KATI-RIIN SIMISKER (grupijuht/sotsiometrist)

TÖÖTUBA 3:   Grupitarkuse tugisambad ja mida teha mõradega/millest tekivad mõrad / ENE VELSTRÖM (TEP) ja ENDEL        HANGO  (TEP)

TÖÖTUBA 4: Kuhu viib grupitarkus?/ KATI TOOBAL (CP) ja MAIA JELISSEJEVA (CP)

TÖÖTUBA 5:  Kes ja kuidas voolib näo grupilollusele ja grupitarkusele/ MOONIKA LAHT (CP) ja ELLEN AUNIN (CP)

TÖÖTUBADE TUTVUSTUSED LEIAD SIIT


15.00-15.20  Kohvipaus

15.20-16.00     Paneeldiskussioon: praktikute kogemused ja näpunäited  

Konverentsi paneeldiskussioonis jagab video vahendusel kogemust Jonathan Fox: „It is very-very difficult to create an atmosphere where there is collective intelligence, because paying attention to group processes takes a lot of effort and skill and time away from so-colled productive work. The basis is what I call sociometric consciousness“

         
Konverentsi paneeldiskussioonis jagab video vahendusel kogemust Tiiu Bolzmann:

Kui ma olen grupis täielikult kohal, siis see loob grupis koherentsust, mis saab luubiks ning siis ühekorraga me näeme rohkem ja saame rohkem aru – ja see on hämmastav!
16.00-17.00     Kokkuvõtted: kuidas me oma gruppe saame targemaks teha?

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

/REGISTREEERIMINE

Psühhodraama konverents 2022  hind 130 EUR
Registreerimine kuni 10.10.2022

Täiendav info: konverents@psyhhodraama.ee,
https://www.facebook.com/events/562188178979649


/LISAINFO

Osalemise tingimused
Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil: konverents@psyhhodraama.ee

Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.

Kui teatate mitteosalemisest vähem kui 10 tööpäeva enne konverentsi  või unustate teatada, osalustasu ei tagastata ja tasumisele kuulub 100% arvest.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.

Konverentsi materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma MTÜ Tartu Psühhodraama Instituut kirjaliku nõusolekuta keelatud.


Konverents 2022
Konverents 2021