Psühhodraama väljaõppe 17. lend

Aprill 2025 - juuni 20256

Väljaõpe võimaldab:
  • tutvuda isikliku kogemuse läbi psühhodraama teoreetiliste alustega ning hakata neid
  • rakendama oma igapäevatöös
  • avastada ja uurida oma elu ning suhteid
  • tutvuda lähemalt oma sisemaailmaga
  • arendada spontaansust ja loovust
  • leida uusi viise eluraskustega toimetulekuks ja ehk ka nendest vabanemiseks

Toimumiskoht: Tartu

Toimumisajad: õppetöö toimub neljapäeviti kell 18-21:00, reedeti kell 10-18:00 ja laupäeviti kell 10-14:00. 
2025: 24.-26. aprill, 16.-20. juuni (suveintensiiv), 4.-6. september, 2.-4. oktoober, 30. oktoober -1. november, 4.-6. detsember
2026: 15.-17. jaanuar, 12.-14. veebruar, 12.-14. märts, 9.-11. aprill, 14.-16. mai, 15.-19. juuni (suveintensiiv)

Maht: 20 EAP

Kursuse hind: 2600 eurot (võimalik tasuda osade kaupa).

Registreerimine: https://forms.gle/fQGEeC9Bhpvqh1BF9
Lisainfo: pdi@psyhhodraama.ee

Kursuse viivad läbi: 

LIIS AAVASTE-HANGO
Psühhodraama koolitaja, psühhodraama psühhoterpeut, TEP

„Psühhodraamal on oma viis ja mõju, mis aitab enda soovidest ja eesmärkidest teravalt teadlikuks saada ning annab muutuste esilekutsumiseks jõudu. Nii psühhodraama õpetajana kui terapeudina soovin, et osalejad kogeksid seda märkimisväärset toetust, mis soodustab olulisi muutusi nii endas, suhetes kui ka toimetulekuviisides. Psühhodraama toimisviis, meetodid ja filosoofia on mulle omased ja arusaadavad. Tean oma kogemustest, et need on tõhusad ning päriselt töötavad. Soovin seda kõike edasi anda ja edasi kanda."


KATI-RIIN SIMISKER
Psühhiaater, Psühhodraama lavastaja (Certified Practitioner) õppes

„Psühhodraamast on tänaseks saanud minu elamise ja olemise viis, kuid siiski ei lakka ma ikka ja jälle imestamast, kui geniaalse ja tõhusa meetodiga on tegemist“


Psühhodraama rakendaja väljaõpe keskendub nii isiksuslikule kasvule kui psühhodraama põhielementide omandamisele.

Kellele sobib psühhodraama?
Psühhodraama sobib eriti neile, kes töötavad teiste inimestega. Näiteks haridus- ja meditsiinivaldkond, personalitöö ning sotsiaalvaldkond, samuti inimesed, kelle tööks on juhtida teisi inimesi või gruppe.

Mis on psühhodraama?
Psühhodraama üldisemalt on elu ja inimese käsitlus, mille alused on läbini humanistlikud. Psühhodraama võimaldab tegeleda nii üksikinimese kui ka grupi jaoks oluliste teemade, nii probleemide, murede kui ka unistustega. Psühhodraama ja sotsiomeetria on eriti tõhusad terapeutilise abiavahendina, kuid on suurepärane meetodite kogum organisatsioonide, supervisioonide, meeskondade ja gruppide läbiviimiseks ja juhtimiseks.

Psühhodraama eesmärk?
Loovuse ning spontaansuse arendamine inimestes ja inimgruppides, mis aitab leida uusi lahendusi vanadele probleemidele ja uudsetes olukordades tegutseda parimal viisil. Psühhodramaatilise lähenemise puhul mängitakse läbi inimese või grupi jaoks olulisi arendavaid situatsioone ning õpitakse saadud kogemustest. Tegutsemise, uute kogemuste, jagamise ja arutelu läbi on võimalik leida uut elujõudu arenguks ja tegevusteks ning avastada uusi viise edukamaks toimimiseks.