PSÜHHODRAAMA KONVERENTS 2024 "Harmoonia otsingul"
1.11.2024 - Tallinn, Euroopa hotelli konverentsikeskus
Registreerimine SIINHIND 190 €
Elame ajastul, kus kiire elutempo ja üha suurenevad nõudmised toovad kaasa palju ebakõla, mõjutades meie kõigi igapäevast elukvaliteeti. Maailmas harmoonia leidmine on muutunud mitte ainult isiklikuks püüdluseks, vaid ka ühiskondlikuks vastutuseks. Selles kontekstis pakume võimalust uurida, kuidas Jacob Levi Moreno poolt 100 aastat tagasi välja arendatud ja tänapäeval palju kaasajastatud psühhodraama ja sotsiomeeetria meetodid võivad aidata leida harmooniat ja tasakaalu. See on nii üksikisikute heaolu kui ka kogukondade tervise jaoks hädavajalik.
Konverents on pühendatud tegevuslike meetodite rakendamisele ja võimalusele tuua need oma töö- ja igapäevaellu. Toome kokku nii vaimse tervise professionaalid kui ka enesearengust huvitatud inimesed ja tööandjad, et üheskoos avastada ja mõista psühhodraama rolli harmoonia loomisel ja oma potentsiaali suurendamisel.
Konverentsil saame kogeda praktilisi töövahendeid ja tehnikaid, mis aitavad osalejatel paremini mõista oma emotsioone ja suhteid, lahendada sisemisi konflikte ja väliseid vastuolusid ning toetada isiklikku kasvu. Eksperdid jagavad oma teadmisi ja kogemusi läbi töötubade, ettekannete ja elavate näidete, mis illustreerivad psühhodraama tulemuslikkust erinevates kontekstides, alates teraapiaruumist kuni eraeluni. Konverentsil on oluline roll ka osalejate omavahelisel suhtlusel, pakkudes võimalust vahetada mõtteid ja kogemusi ning luua uusi professionaalseid sidemeid ja isiklikke sõprussuhteid.
Liitu meiega sellel põneval teekonnal, kus uurime psühhodraama võimalusi harmoonilisema ja tasakaalustatuma elu poole liikumisel. See on sobiv kogemus nii praktikutele kui ka kõigile, kes otsivad uusi viise enesearenguks ja tööalaseks rahuloluks.
AJAKAVA
08.45-09.15 Kogunemine ja hommikukohv
09.15-09.30 Sissejuhatus ja soojendus
09.30-11.00 ETTEKANDED
Millest algab harmoonia? Jaan Tammsalu
Harmoonia sõnum (muusikas) Kadri Voorand
11.00-11.20 ENERGIAPAUS
11.20-12.50 ETTEKANDED
Inimene otsib harmooniat teiste inimeste seas. Endel Hango (meeskonnatarkuse uurija)
Kuidas koos õppida? Grete Arro (õppimise uurija)
12.50-13.40 LÕUNA
13.40-15.40 PRAKTILISED TÖÖTOAD
TÖÖTUBA 1: Psühhodraama rakendamisest laste ja noortega: “Kui kohtuvad maailma parim politseinik, kõige kavalam varas, bosside boss…” Margit Talumaa ja Kadi Künnapuu
Avasta enda kohta midagi uut läbi lõbusa mängu. Tutvustame laste ja noorte psühhodraamat. Meiega saad kogeda, mida tehakse laste ja noortega psühhodraamas teisiti kui täiskasvanute psühhodraamas. Saad olla üks mitmest protagonistist, mängida ja olla hetkes, äratada oma loovus ja sisemine laps.
TÖÖTUBA 2: DISSONANTSIST KOOSKÕLANI - psühhodraama rakendamine hariduses. Tuuli Vellama ja Koidu Tani-Jürisoo
Olla nähtud-kuuldud-mõistetud - see on iga inimese jaoks olemise ja arengu alus. See on õppimise ja koostöö eeldus. Et KOKKU KÕLADA. Töötoas uurimegi peamiselt sotsiomeetria rakendamisvõimalusi õpikeskkonnas - nii klassiruumis kui väljaspool seda. Toetume J.L.Moreno filosoofiale ja praktikatele. “Haridus pole mitte ainult uute teadmiste omandamine, vaid eelkõige kohtumised erinevate inimeste ja maailmavaadetega” Tara Westover.
TÖÖTUBA 3: Psühhodraama rakendamisest psühhoteraapias ehk kadunud harmoonia taas leidmine. Liis Hango ja Pille Isat
Psühhodraama kuulub kiirete arendusmeetodite hulka ja on oma olemuselt tegevuslik. Töötoas jagame oma kogemusi psühhodraama rakendamisest psühhoteraapias ja demonstreerime viise, kuidas osaleja “lugu” tegevusse panna. Osalejad saavad vastuse küsimusele, miks “väljas on parem kui “sees” ja kogemuse psühhodraamast kui väga efektiivsest psühhoteraapiast.
Harmoonia organisatsiooni kontekstis seisneb muutuste elluviimise ja stabiilsuse tasakaalus. Kas me lihtsalt töötame koos või loome koostöös midagi uut? Mis võimaldab tulla toime väliskeskkonna, organisatsiooni, meeskonnatöö ja üksikisiku töörolli arengust ja vajadustest tulenevate muutujatega?
Läbi psühhodraama ja sotsiomeetria praktiliste ja tegevuslike töövahendite saame edukalt kaardistada ja luua selgust meie töörolli argipäeva mõjutavate erinevate osapoolte vajadustest ja mõjudest, eesmärgiga saavutada kõiki osapooli rahuldav tulemuslikkus. Töötoas tutvustame raamistikku, millest võiks kasu olla nii koolitajatel-konsultantidel, coach’del kui ka juhtidel ja töötajatel endil. Töötuba on praktiline ja tegevuslik.TÖÖTUBA 5: Surmale avatud elu (kuidas oma loo rääkimine toetab harmooniat). Laste ja Noorte Kriisiprogramm
Töötoa eesmärgiks on suurendada spetsialistide teadlikkust leinatöö vajalikkusest ning muuta avatumaks ühiskonna ja indiviidi suhtumist antud teemasse.
Töötoa sisu, struktuur:
- Luguteatri formaadis kogemuslood, mis käsitlevad noorte elus toimunud sündmusi (lähedase inimese surm), nende mõju ja toimetulekut.
- Publik saab omavahel mõtteid vahetada kuuldust, nähtust.
- Teoreetiline seletus lugude rääkimise tervendavast mõjust.
- Pubilk saab mõtteid vahetada kuuldust, nähtust ja esitada küsimusi osalejatele.
Töötoa läbiviijad LNKP liikmed ja neil on lähedase kaotuse ja
leinatoetuslaagris olemise isiklik kogemus.
16.00-16.20 Grupipsühhoteraapiate ja pühhodraama seis Eestis. Maria Laanelepp
16.20-17.00 Paneeldiskussioon ja kokkuvõtted
17.00-18.00 Sumin ja sotsialiseerumine
Päevajuhid: Aivar Simmermann ja Karin Pohla
Sündmus Facebookis
Lisainfo: konverents@psyhhodraama.ee