Helery Prikk - juhatuse assistent

Psühhodraama arendaja

"Minu esimene kokkupuude psühhodraamaga oli puhtalt tööalane. Olen koolitusfirma projektijuht ning isiklike kontaktide kaudu sattusin assisteerima Tartu Psühhodraama Instituudi juhatust, kes soovis, et MTÜ korraldus- ja arendustegevustes õla alla paneksin.

Loomulikult ei jäänud mul märkamata, et "psühhodramaatikud" on üks eriline kamp. Nad kõik on omal alal edukad koolitajad, nõustajad, terapeudid, õpetajad või muus vormis inimeste arendajad. Ja kõigist neist kiirgab nakatavalt suurt elujõudu, avatust, empaatiat ja elamise lusti. 

Uudishimust ja selleks, et psühhodraama meetodist rohkem teada, liitusin PD enesearengugrupiga. Isiklikust kogemusest võin öelda, et tasub osaleda! Ja täiesti terve inimesena. On selge, et sellel juba 100-aastase ajalooga meetodil on tervendav efekt ja teaduslik tõestus. Kui oled hädas, teelahkmel, segaduses või lihtsalt eluga mitte just nii rahul, kui tahaksid olla, siis PD aitab sind liikuma lükata. Mis aga minu jaoks peamine - see kasvatab sind inimesena. Nügib nägema iseennast, teisi inimesi ja maailma kuidagi lähemalt ja ehk teise nurga alt. Maskivabamalt. See on ääretult põnev, elamise julgust ja mängulusti pakkuv protsess!"